İletişim Bilgisi

1943 yılında Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde doğdu.1964 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdikten sonra, hesap uzmanı oldu. Askerlik dönüşü İzmir Hesap Uzmanları Grup Başkanlığı görevine getirildi.1973-1974 yıllarında Belçika’da KDV konusunda ihtisas yaptı ve İzmir Defterdarlığı’na tayin edildi. 2 yıl bu görevde kaldı.

Özfatura, daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne geçti Ücret Sistemleri konusunda master, İşgücü Planlaması konusunda doktora yaptı. 9 yıl öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

ANAP’ın kuruluşundan sonra 1984’te yapılan ilk yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 1984-1989 yılları arasında EGE KOOP Genel Başkanlığı görevini üstlendi.

EGE KOOP’un kuruluşundan başlamak üzere EGE KOOP’un bugünlere gelmesinde çok büyük desteği ve hizmeti olan Sn. Burhan Özfatura, 1984 yılında 9448 konutluk Egekent 1 projemizin arsasının alınmasından, tüm alt yapı imalatlarının ( yol, bordür, su, kanal, ağaçlandırma, çevre düzenlemesi ve spor alanları) yapılmasına, kısa sürelerde konutların bitirilmesi için kredi akışının sağlanmasında rolü çok büyüktür. Kurduğumuz çağdaş kentlerde ortaklarımızın daha konforlu yaşamaları için gerekli olduğunu düşündüğümüz her konuda ve EGE KOOP’un bugünlere gelmesinde desteğini esirgemeyen onursal genel başkanımızdır.

1994 yılında yeniden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Bu görevini 1999 yılına kadar sürdürdü. Bu sırada 1417 konutluk Egekent 2 projesinde su sorununun çözümlenmesine yardımcı olmuştur.

Evli ve üç çocuk babası olan Burhan Özfatura, yeminli Mali Müşavir olarak danışmanlık yapıyor ve çeşitli gazetelerde de köşe yazarlığını sürdürüyor.

Dr.Burhan Özfatura ayrıca EGE KOOP’ta strateji ve mali danışmanlık görevine devam ediyor.

GPS
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
GPS