İletişim Bilgisi

Dört Mevsim Konakları Altyapısı ile Üstyapısı İle Mucizenin Adıdır

ÇETİN DOĞA KOŞULLARINDA 2 BİN TON DEMİR KULLANILAN, 15 KİLOMETRE YOL YAPILAN VE 50 MİLYON LİRA HARCANAN EGE KOOP’UN PRESTİJ PROJESİ’NDE SONA GELİNDİ…

ASLAN: DÖRT MEVSİM KONAKLARI ALTYAPISI İLE ÜSTYAPISI İLE MUCİZENİN ADIDIR

EGE KOOP’un Güzelbahçe-Urla’da 2010 yılında temelini atıp, 2012 yılında kısmi yerleşime açtığı prestij projesi Dört Mevsim Konakları’nda artık sona gelindi. Proje ortaklarınayaklaşık 20 milyon lira kredi desteği veren Vakıfbank Bölge Müdürü Hayati Yaman ile projenin son aşamasını yerinde inceleyen EGE KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, ” İzmir’e  yine yeşille mavinin kucaklaştığı, doğa harikası bir ortamda sağlıklı ve mutlu bir yaşam vaadeden eşsiz yaşam alanı kazandırdık. Sadece altyapıya harcanan 20 milyon lirayı düşünürseniz yaptığımız işin büyüklüğünü anlarsınız” dedi.

Aslan, beraberinde Vakıfbank İzmir 1. Bölge Müdürü Hayati Yaman, Vakıfbank Gazi Bulvarı  Şube Müdürü Ş. Kaan Yinanç ve teknik ekiple birlikte proje alanını dolaştı, toplam 140 dönümlük alanda inşa edilen 140 villanın son durumu hakkında bilgiler aldı. Aslan, 2012 yılında kısmi yerleşime açılan ve şu anda başta İzmir olmak üzere İstanbul ve Ankara’dan da ailelerin yaşam sürdürdüğü Dört Mevsim Konakları’nın, hava kalitesinden doğasına, konakların işçiliğinden altyapısına birinci sınıf bir proje olduğunu vurguladı.

“5 KM ÖTEDEN ELEKTRİK GETİRDİK, 12 KM DUVAR YAPTIK”

Türkiye’nin birçok bölgesinden ortakları bulunduğunu kaydeden Aslan, ” Her türlü şaibenin kol gezdiği, davaların sayısının hatırlanmadığı bir sektörde böylesine prestijli projelere  imza atmış olmak bizim için çok gurur vericidir. Büyüklükleri 190 ile 360 metrekare arasında değişen beş farklı tipte konakların yanı sıra yüzme havuzları, sosyal tesisleri, açık ve kapalı sera alanları, tenis, basketbol ve voleybol sahaları ile donattığımız bu bölgeye elektriği beş kilometreden öteden getirdik ve tüm kamulaştırma bedellerini de biz karşıladık. İki trafo binası yaptık. Dile kolay 20 bin metreküp beton 2 bin ton demir kullandık, 15 kilometre yol yaptık, 12 kilometre uzunluğunda istinat duvarı inşa ettik. Bu EGE KOOP’un gücünün, kalitesinin ve verdiği sözleri yerine getirdiğinin kanıtıdır. Biz burada inanılmaz zorlu doğal koşullarda  bir mucize gerçekleştirdik. Bu tür bir ortamda çalışmak, iş  üretmek çok zor bir iştir. Sadece altyapıya 20 milyon lira para harcandığını düşündüğünüzde yapılan işin ne kadar meşakkatli, ne kadar büyük bir iş olduğunu anlarsınız.  Şu an üst yapı ile birlikte bu bölgeye yaklaşık 50 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirdik” dedi.

“SAĞLIK İÇİN EŞSİZ BİR YAŞAM ALANI KAZANDIRDIK”

Vakıfbank ile Dört Mevsim Konakları’nda beşinci işbirliğini gerçekleştirdiklerini belirten Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: ” Körfez Evleri, 25. Yıl Konutları, Çelik Evler ve Keyifli Yaşam Evleri projelerimizde son derece güzel bir işbirliğine imza attık. En küçük bir sorun yaşamadık. Bir aile birlikteliği sağladık, bu nedenle Vakıfbank’ın çok değerli idarecilerine özellikle teşekkür ediyorum. Bu işbirliği aynı zamanda bizim kredi notumuzun da ne denli yüksek olduğunu göstermektedir. Dört Mevsim Konakları ile İzmir’e yine yeşille mavinin kucaklaştığı, doğa harikası bir ortamda sağlıklı ve mutlu bir yaşamın hüküm süreceği eşsiz yaşam alanı kazandırdık.”

VAKIFBANK BÖL. MÜD: EGE KOOP BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ…

Projeye hayranlığını gizleyemeyen Vakıfbank Ege 1. Bölge Müdürü Hayati Yaman da, EGE KOOP ile işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. EGE KOOP’un güçlü ve güvenilir bir kuruluş olduğunu, tamamladığı işlerle bunu uzun yıllar önce kanıtladığını kaydeden Yaman, ”  İnsanları konut edindirmeye yönelik kredilerde Türkiye’nin önde gelen bankasıyız. Sağlam projeler ve güvenilir kuruluşlarla elbette. EGE KOOP da başladığı her projeyi bitirme ve teslim etme teminatı olan bizim için çok değerli bir kuruluş. Bundan sonra da aynı heyecanla devam etmeyi arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İLK SİTE SAKİNİ: ÇOCUKLUK HAYALİME KAVUŞTUM…

Bölgeye ilk taşınan ve iki yıldır burada yaşayan Dört Mevsim Konakları Kooperatif Başkanı Emekli Kurmay Albay Soner Aydın ise, ” Çocukluğumdan bu yana hep verandalı, büyük bahçeli bir ev hayal ederdim. Bu hayalime Dört Mevsim Konakları projesinin güzelliği ve EGE KOOP’a duyduğum güven sayesinde kavuştum. Kızımın kınasını dahi burada yaktık. Günde 8 kilometre yürüyüş yapıyorum banamısın demiyor. Dünyanın en iyi havasına sahip bir bölgedeyiz. Etrafımız orman, karşımız deniz. Bizim için burası bulunmaz bir nimet” sözleriyle duygularını paylaştı.

GPS
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
GPS