İletişim Bilgisi

1943 yılı Ada Ulukışla-Niğde’de doğdu. İlkokul ve ortaokulu Ulukışla’da, liseyi Niğde’de okudu. 1964 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Askerlik görevini yaptıktan sonra Ankara Valiliği kaymakam adaylığına atandı. Mucur (Kırşehir), Bozkurt (Kastamonu), Manyas (Balıkesir), ilçelerinde kaymakam vekili olarak çalıştı. Kurs sonu kaymakamlık sınavını kazandıktan sonra, 1969 – 1973 yılları arasında Bayat (Çorum), 1973 – 1976 yılları arasında Kiğı (Bingöl) ilçelerinde kaymakamlık yaptı.

1976 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü şube Müdürlüğü görevine atandı. İki yıl süreyle bu görevde çalıştı. 1978 yılında aynı Bakanlıkta Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevine yükseltildi. Beş yıla yakın süre bu görevde çalıştıktan sonra, kendi isteği ile İzmir Vali Yardımcılığı’na atandı. Bu göreve 19 Kasım 1982 tarihinde başladı. Beş ay sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

 

11 ay 11 gün bu görevi sürdürdü. 29 Mart 1984 tarihinde bu görevi yeni seçilen belediye başkanına devrettikten sonra, İzmir Vali Yardımcılığı görevine döndü. Birlikte çalıştığı Vali Hüseyin Öğütçen başka göreve atanmıştı. İktidar partisi mensuplarının usulsüz isteklerini yerine getirmediğinden, haksız olarak başka göreve atanınca, kamu görevinden çekildi. Bir yıl süreyle avukatlık stajı yaparak yeni meslek edindi. 1 Ekim 1985 tarihinden bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sırasında ve çok kısa bir sürede 30.000 konut kapasiteli Egekent Projesi’ni hazırlattı. Bu projede yer alan 40 kooperatif ile bu kooperatiflerin oluşturduğu EGE KOOP Toplu Konut Kooperatifleri Birliği’ni örgütledi. EGE KOOP’un Kurucu Genel Başkanı seçildi. Projenin ilk aşaması olan 10.000 konutluk bölümünün fizibilite raporunu, imar planını, arsa tahsislerini, şantiye yolu ve binasını hazırlayarak; projenin yaşama geçmesini sağladı. Bu sırada, Belediye Başkanlığı görev süresi bittiğinden, EGE KOOP Genel Başkanlığı görevini de devretti.

İsviçre ve Federal Almanya’da yerel yönetimler üzerinde mesleki inceleme ve araştırmalar yaptı. Mesleki konularda yayımlanmış yazı ve araştırmaları bulunmaktadır. Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Dil Derneği, Türk İdareciler Derneği, İzmir Milli Kütüphane Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına destek vermektedir.

Yaşamdan en çok beklediği, Türkiye’nin Atatürk devrim ve ilkelerinden ayrılmadan; eğitim, kültür, hukuk ve ekonomi alanlarında çağın değerlerini yakalamış, tam bağımsız bir ülke olarak yoluna devam etmesidir.

GPS
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
GPS