İletişim Bilgisi

Villakent

  • Yer: Menemen / Seyrek
  • Konut Sayısı: 2000
  • Başlangıç ve Bitiş Tarihi: 1994 - 2003

Villakent

EGE KOOP’UN “UYGAR MEGA KENTTE KİŞİ BAŞI 60 M2 YEŞİL ALANIN DÜŞTÜĞÜ VİLLAKENT MAHALLESİ SAKİNLERİ AYRICALIKLI HAYATLARINDAN MEMNUN”

EGE KOOP. olarak, Türkiye’nin “MEGA” kentler projeleri arasında gösterilen, 2 milyon m2’lik imarlı alan üzerinde ada ve parsel bazında projelendirilen ve 13 ayrı kooperatifin yer aldığı VİLLAKENT projesinde, 22 tip projenin uygulandığı, 2 bine yakın bağımsız bahçeli konuttan oluşan Çağdaş Kent projesinde yaklaşık 500 bin m2’lik modern parklarıyla ve Ege Orman Vakfıyla işbirliği içerisinde yarattığımız, yeni ormanlarla çağdaş, teknoloji ve sanatsal mimari tarzının en güzel örneklerini İzmir’e kazandırmanın haklı gurunu yaşıyoruz.

Bugünkü reel değeri 156 milyon 250 bin dolar olan, 1992 yılında projelendirilme aşamasında “VİLLAKENT-BAHÇEKENT” adını verdiğimiz proje alanı İzmir’de “VİLLAKENT MAHALLESİ” olarak tarihe geçmiştir.

Ada bazında ikiz dubleks olarak inşa edilen projemizde en küçük bahçe yaklaşık 200 m2 ‘den oluşmakta olup; 400-1200 m2 arasında parsellerde inşa edilen bağımsız villalarda bahçe büyüklüğü 300 ila 1000 m2 arasındadır.

“UYGAR KENTLER” projeleri kapsamında değerlendirilen VİLLAKENT’te 5.000’e yakın nüfus özgürce kendi bahçesinde sağlıklı bir hayat yaşamaktadır.

villakent (1)

villakent (2)

villakent (3)

villakent (4)

villakent (5)

villakent (6)

villakent (7)


Önceki
Sonraki

Özellikle, 30 Ekim depremi ve COVİD-19 nedeniyle satılabilecek 1 m2’lik arsanın ve kiralık konutun da olmadığı yeryüzü cenneti “VİLLAKENT” mahallemiz proje kapsamında yer alan 13 kooperatif ortağının öz kaynakları ve EGE KOOP kaynaklarından karşılanan elektrik, su, kanal, arıtma tesisi, 15 trafo binası, özel tasarlanmış parklar ve meyve bahçeleri ile “DÜNYA KENTİ” olarak örnek gösterilmektedir.

GPS
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
GPS