İletişim Bilgisi

Kişilerden Önce Yönetim Yanlıştı

“KİŞİLERDEN ÖNCE YÖNTEM YANLIŞTI”
EGE KOOP DANIŞMA KURULU’NUN ŞUBAT AYI TOPLANTISINDA İZMİR VE TÜRKİYE’DEKİ GELİŞMELER ELE ALINDI, CHP’DEKİ ADAYLIK TARTIŞMALARI İSE BENİMSENEN YÖNTEME BAĞLANDI…

“KİŞİLERDEN ÖNCE YÖNTEM YANLIŞTI”

EGE KOOP Danışma Kurulu Başkanı, 20 Dönem İzmir Milletvekili ve Türk Parlamenterler Birliği İzmir Şube Başkanı Avukat Metin Öney, CHP’de yaşanan aday belirleme tartışmalarının yanlış metoddan kaynaklandığını belirterek, ” Tartışmalar her ne kadar kişiler üzerine yoğunlaşsa da CHP üst yönetimi aday belirleme yönteminde yanlış yapmıştır. Yöntem yanlış olunca maalesef bazı sonuçlar da yanlış olmuştur” dedi. Kendisine yapılan adaylık tekliflerini reddettiğini kaydeden Aslan ise, “ Başka partiden adaylık siyasi etik anlayışıma ters. Ancak bu süreçte önemli olan kapalı kapılar ardında, halktan kopuk, toplum yararını ve kentin geleceğini gözetmeyen bir anlayışla aday tercihi yapılıp yapılmadığıdır. Çünkü bu hem topluma saygısızlıktır hem de kentin geleceğine kayıtsızlıktır” ifadelerini kullandı.

EGE KOOP’un sadece İzmir’in değil Türkiye’nin parlamentosu gibi çalışan ve adını ülke çapında yankı uyandıran etkinliklerle sık sık duyuran Danışma Kurulu’nun Şubat ayı toplantısında İzmir ve Türkiye’nin öncelikli meseleleri ele alındı. EGE KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan’ın da katıldığı toplantı Metin Öney’in Başkanlığında gerçekleşti.

ASLAN: AMACIMIZ FARK YARATAN PROJELERLE HİZMETTİ…

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı sürecinde tek isteğinin İzmir’in geneline hizmet etmek olduğunu bunun dışında herhangi bir görev talebi olmadığını her platformda özellikle belirtmiş olan Aslan, son dönemde kamuoyunda farklı partilerden aday olacağı yönündeki haber ve yorumlar hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi. Aslan, “ Aday adaylığı sürecim kamuoyunda gerek EGE KOOP’a gerekse şahsıma gösterilen ilgi ve güveni çok daha somut şekilde ortaya koymuştur. Özellikle proje ve hizmet esaslı, demokratik çabalarımız İzmir kamuoyunda net bir şekilde kabul edilmekle kalmamış, karşılık da bulmuştur. Aday adaylığı sürecinde önemli olan kapalı kapılar ardında, halktan kopuk, toplum yararını ve kentin geleceğini gözetmeyen bir anlayışla aday tercihi yapılıp yapılmadığıdır. Çünkü bu hem topluma saygısızlıktır hem de kentin geleceğine kayıtsızlıktır. Bana gelince ben her zaman söylediğim gibi; her şartta ve her koşulda ülkeme ve kente borcumu ödemeye, projeler geliştirmeye, üretmeye, eserler vermeye devam edeceğim” dedi.

ÖNEY: CHP’DE YÖNTEM YANLIŞTI…

EGE KOOP’un, siyasetçi, akademisyen, sanatçı, işadamı, gazeteci, sivil toplum örgütü başkanları gibi İzmir’in pekçok kanaat önderini tamamen gönüllülük esasına göre biraraya getirmek suretiyle fikir hayatına ciddi katkılar yaptığını ve bunun taktire şayan olduğunu belirten Öney, 30 Mart yerel seçimlerinde adaylarını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde tırmanan gerilimin şahıslar üzerinde yoğunlaştığını kaydetti. Öney, ” Bana göre burada kişiler değil yöntem sorgulanmalıdır. Maalesef CHP üst yönetimi bu süreci yanlış metodlarla tamamlama yoluna gitmiştir. Bilindiği üzere EGE KOOP Danışma Kurulu olarak çok daha önceleri tüm siyasi partilere aday tespit usül ve kriterleri konusunda da fikir beyan etmiş, çağrılar yapmıştık. CHP’de yaşanan tartışmalar usülün yanlış olmasındandır. Dolayısıyla yanlış yanlışa yol açmıştır” dedi. Türkiye’nin uzun süredir gerilimli günler geçirdiğini ancak özellikle son bir ay içerisindeki gelişmelerin daha da kaygı verici olduğunu söyleyen Öney, ” Her geçen gün otoriter bir rejime doğru gidiyoruz. Hatta tek adam rejimine doğru hızla yol alıyoruz. Devletin kurum ve kuruluşları birbirlerini dinlemez hale gelmiş durumda” dedi.

GPS
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
GPS