İletişim Bilgisi

İzmir İş Dünyası Derneği’nden Onursal Başkanlık Teklifi

EGE KOOP’U ZİYARET EDEREK HÜSEYİN ASLAN’A ONURSAL BAŞKANLIK TEKLİF ETTİLER.

“Umutlar projeye, emekler başarıya dönüşecek”

Yaklaşık 3 ay önce kent için projeler üretmek, girişimcilik kültürünü yaymak için kurulan “İzmir İş Dünyası Derneği”, EGE KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan’ı ziyaret etti. Derneğin amacını, plan ve projelerini Aslan ile paylaşan, İzmir İş Dünyası Derneği Başkanı Feyyaz Sungur, Aslan’a Onursal Başkanlık teklif etti. Aslan, böyle bir teklifi memnuniyetle kabul edeceğini söyledi.

Yaklaşık 3 ay önce kent için projeler üretmek, girişimcilere destek olmak, diğer sivil toplum kuruluşlarından farklı bir model ortaya koymak için kurulan İzmir İş Dünyası Derneği, EGE KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan’ı makamında ziyaret etti. Derneğin plani proje ve hedeflerini Aslan ile paylaşan İzmir İş Dünyası Derneği Başkanı Feyyaz Sungur ve Kurucu üyeler hedeflerinin girişimcilik kültürünü yaymak ve projeler üretmek olduğunu ifade ederek,”3 aydır arkadaşlarımızla birlikte özverili bir şekilde çalışıyoruz. Umutların projeye, emeklerin başarıya dönüşeceği bir derneğiz. Bu dernek bir işadamları derneği değil. Bu dernek aynı zamanda hayal kurup, kendi sahasında iş yapabilecek ve işini genişletebilecek bir dernek. Dolayısıyla bizim amacımız girişimcilik kültürünü yaymak. Ulusal ve uluslararası projelerin artırılmasını, desteklenmesini ve teşvik edilmesini sağlamak, demokrasinin yerele yayılmasını sağlamak, meslek içi ve meslekler arası ilişkileri kurmak hedefindeyiz” dedi.

“Aslan’ı aramızda görmek istiyoruz”

İlk ziyaretlerini EGE KOOP’a yaptıklarını ifade eden Sungur, “Çalışmalar sırasında Sayın Hüseyin Aslan’ı aramızda görmek istiyoruz. Dolayısıyla kendisine İzmir İş Dünyası Derneği Onursal Başkanlığı’nı teklif ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel işler yapabileceğimizi düşünüyorum. Tüm arkadaşlarımız bu inancı ve heyecanı taşıyorlar” dedi.

“Bürokrasiyi kıracağız”

Onursal Başkanlık teklif edilen EGE KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan “İşsizliğin ülkemizin en büyük sorunu olduğunu, “Avrupa fonları sürekli dillerde dolaşan bir kavram. Bunu biz tek başımıza alamıyoruz. Çünkü bürokrasi ile karşılaşıyoruz. Derneğimizin amacı bu bürokrasiyi kırarak bu fonlardan girişimcilerimizin faydalanmasını sağlamak. Yalnızca kendimize değil bütün insanlara faydalı olmak istiyoruz. Derneğimizin işadamları derneği olmadığını özellikle vurgulamak istiyorum. Burası hayal gücü yüksek, bilgi ve becerisini, projeleri insanlık yararına sunan bir dernek. En önemli eksiğimiz olan ortak akıl ve düşünce platformu olunabilirse bürokrasiyi rahatlıkla aşarız.” diye konuştu.

“Ayrım yapmayan bir dernek”

İzmir İş Dünyası Derneği’nin İzmir için bir şans olduğunun altını çizen EGE KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, “Türkiye’nin içinden geçtiği koşullar göz önünde bulundurulduğunda sizlerin bir araya gelerek oluşturduğu İzmir İş Dünyası Derneği İzmir’in için bir şanstır diye düşünüyorum. Şu anda insanlar bir araya gelmeye ve üretim yapmaya korkuyor. İzmir İş Dünyası Derneği adından anlaşıldığı gibi ayrım yapmayan bir dernek. Bütün kesimlerle işbirliği yapabileceğini açıkça ortaya koyuyor.

“Proje derneği olabilirsek başarılı oluruz”

İş kurmak isteyenlere iş imkanı sağlayabilecek, mevcut işi olanların sorunlarını çözebilecek ve büyümesine katkı koyabilecek bir program yapılırsa başarılı olunacağına inanıyorum. Hem Avrupa Birliği kaynaklarından hem hükümetin yeni iş kuranlara sağladığı olanaklardan faydalanmak suretiyle belirli kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak bir proje derneği olunabilirse bu kente yapabileceğiniz en büyük katkı olur. Çünkü kentin en büyük eksikliği proje. Artık günü kurtarma devri son bulmalı. Bizden sonraki nesillere örnek olmak için ileriye dönük hedefler ortaya koymalıyız.

Aslan, onursal başkanlığa layık görülmesinden dolayı mutlu olduğunu vurguladı.

GPS
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
GPS