İletişim Bilgisi

Bayraklı Belediye Başkanı Sandal’ın Bayraklı vizyonu…

Kavgasız, kısır siyasi çekişmelerden uzak, barışçı, uzlaşmacı hizmet odaklı kimlik; Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı tanımlıyor.

Siyaset felsefesi açısından baktığımızda da; Serdar Sandal’ı devleti ve Cumhuriyet’i kuran CHP’nin geçmişinden, geleneğinden geleceğe uzanan anlayışın günümüzdeki figürlerinden biri olarak görüyoruz.

Bireysel değil; toplumsal, bütüncül, nitelikli kalkınmayı önceleyen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın uygulamalarında düşünsel çözümleri toplumla paylaşma çabası öne çıkıyor.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın önceliği; Bayraklı’da toplumun tüm kesimlerini kapsayan ekonomik, siyasal,sosyal ve kültürel gelişmenin ve kaliteli yaşamın sağlanması…

Bu arada; yaşamı zorlu mücadeleyle geçen Sandal; hayatın, yoksulluğun, haksızlığa uğrayanların, caddenin, sokağın, sömürülenlerin soluğunu vicdanında hissederek vicdan, özgürlük ve mutlu yarınları kendisine hayat felsefesi, yol haritası yapıyor.

Ayrımsız,tüm toplum kesimlerine hizmet, içtenlik; Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın ruhsal dokusunu oluşturuyor.

SANDAL; “BİR KİMSE YATAĞA AÇ GİRİYORSA, BELEDİYE BAŞKANLIĞI BANA HARAM OLSUN.”

Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın Bayraklı için oluşturduğu “Dünya Çocuk ve Gençlik kenti” vizyonu; attığı her adımın altyapısını hazırlıyor.

Bayraklı’da İzmir’in en büyük kreşini açan Belediye Başkanı Sandal’ın Sosyal belediyecilik uygulamalarının ana ekseni “kimse, özellikle de hiçbir çocuk yatağa aç girmesin” politikası şekillendiriyor.

Sandal; “Bayraklı’da bir kimse yatağa aç giriyorsa, Belediye Başkanlığı bana haram olsun” diyor.

Matematik eğitimli, çözüm odaklı Sandal’ın Bayraklı’da, 3 yıllık Belediye Başkanlığı dönemi; pandemi, ekonomik zorluklar ve depremin oluşturduğu ağır yükün ve karmaşık problemlerin çözümüne yönelik çabalarla geçti.

Sandal; “bu yoğun sorunların yaşandığı süreçte, tüm belediye hizmetlerini savurganlıktan arındırılmış, bütçe denkliğini önceleyen mali disiplin içinde gerçekleştirdiğinin” özellikle altını çiziyor.

Belediye Başkanı Sandal; Bayraklı’da çalışmalarını çocuk, çevre, kent kimliği ve markalaşma dörtgeninde yürütüyor.

Öte yandan; sivil toplumla, Büyükşehirle, kamu yönetimiyle ve kent halkıyla “kavgasız” hizmetin değerini anlatan Bayraklı Belediye Başkanı Sandal; başarısının altında yatan nedeni de; Büyükşehirin kendisine ve Bayraklı halkına olan desteğiyle açıklıyor.

Belediye Başkanı Serdar Sandal; amacının Bayraklı’yı davetkar bir turizm merkezi haline getirmek; tarihi mekanlarıyla, sosyal alanlarıyla ilgi odağına dönüştürmek olduğunun altına çizerek; kentin markalaşmasında, kent kimliğinin oluşmasında, kent meydanının önemini anlatıyor, “küçük kent meydanının Bayraklıya yakışmadığını” söylüyor.

DEPREMZEDELERİN FERYADINI HAYKIRIYOR…

Belediye Başkanı Serdar Sandal; deprem felaketinden sonra, vatandaşın Bayraklı’da 7 proje alanındaki mağduriyetini feryada dönüştürüyor.

Sandal, “neden 8 katlı binanın yerine 5 katlı bina yapıldığını, 140 m2’lik ev sahibine neden 70 m2’lik ev verildiğini anlamakta zorlanıyorum. Depremzedelere yapılan evin maliyeti kadar 2 yılı ödemesiz, uygun faizle, 18 yıl vadeli kredi verilmeli” diyor.

Sonuç olarak: Bayraklı Belediye Başkanı Sandal; politikada,sosyal yaşamda ve belediyecilik hizmetinde başarının anahtarını “kavgasız yönetim anlayışı” olarak tanımlıyor.

Adalet; özgürlük, vicdan ve hizmet aşkı; başarıya giden yolculuğun ilk adımları.

 

Ege Postası köşe yazısı link:

https://www.egepostasi.com/bayrakli-belediye-baskani-sandalin-bayrakli-vizyonu-makale,113164.html

GPS
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
GPS