İletişim Bilgisi

Ankarada’ki Bombalı Saldırıyla İlgili Basın Açıklaması

ANKARADA’Kİ BOMBALI SALDIRIYLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

EGE KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN’IN ANKARADA’Kİ BOMBALI SALDIRIYLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI:

TERÖR SALDIRISI TÜRKİYE’Yİ DİZE GETİREMEZ, TESLİM ALAMAZ…

Türkiye’nin kalbi Cumhuriyet’in Başkenti Ankara’da, Başbakanlığa, TBMM’ne, bakanlıklara, Genelkurmay Başkanlığı’na 100-200 metre uzaklıktaki Kızılay Meydanı’nda, Otobüs durağında bekleyen sivil vatandaşları hedef alan ve 37 yurttaşımızın ölümüne, 125 yurttaşımızın da yaralanmasına  neden olan bombalı hain saldırıyı, bu vahşi saldırıyı yapanları, arkalarındaki odakları şiddetle ve nefretle kınıyorum.

Ankara’da son beş ayda, 3.kez sivil toplum örgütlerini, Türk Silahlı kuvvetleri mensuplarını ve otobüs durağında evine gitmek için bekleyen her yaşta sivil yurttaşlarımızı hedef alan bombalı terör saldırısı; aslında toplumsal barışımızı, ülke güvenliğimizi, esenliğimizi, yarına güven duygumuzu ve yaşama sevincimizi hedef almıştır.

Terör; nereden, kimden gelirse gelsin, hangi odaktan beslenirse beslensin; bir insanlık suçudur.

Terörün amacı; toplumu korkutmak, sindirmek, ürkütmek ve “kamu otoritesi”ni zayıflatarak hedefine ulaşmaktır.

Teröre karşı tepkisiz kalmak; terörün işlediği insanlık suçuna iştirak etmektir.

Herhangi bir bahanenin, gerekçenin arkasına sığınmadan, siyasi rekabetin ve iktidar yıpransın duygusunun esiri olmadan terör karşısında millet olmanın bilinciyle, birlik-beraberlik ve dayanışma içinde el ele, kol kola, omuz omuza devletimizin yanında yer almalıyız.

Siyasi iktidarı ve TBMM’nde temsil edilen partileri de ülkemize ve Cumhuriyetimize yönelik her türlü terör tehdidi karşısında birlikte olmaya ve her gün bizi acıya boğan Terörü ülkemizin gündeminden düşürmeye davet ediyorum.

Hükümeti de, çeşitli araştırma şirketlerinin yaptıkları araştırmada halkımızın en öncelikli sorun olarak gördüğü, ekonomi ve işsizliği geri plana ittiği terörü sonlandırması için kararlı ve sonuç alıcı bir mücadeleyi başlatıp sürdürmesini de yurttaş sorumluluğuyla beklediğimizi özellikle vurgulamak istiyoruz.

Bilelim ki; hiçbir terör saldırısı Türkiye’yi dize getiremez, teslim alamaz. Yeter ki; birliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı koruyarak en üst seviyeye çıkaralım.

Sağduyulu, basiretli, onurlu ve kararlı duruşumuzla, hangi dehlizlerde hazırlanırsa hazırlansın tüm karanlık hesapları boşa çıkaracak güce sahibiz.

Zor, istikrarsız ve çok bilinmeyenli bir coğrafyada Türkiye; her türlü terörün ve saldırının hedefi olmaktadır.

PKK, KCK, PYD ve YPG terör örgütlerinin genetiği aynıdır. Adları farklı olsa bile soyadları aynıdır.

İŞİD, terör örgütünün, EL Kaide’nin, El Nusra’nın da terör örgütü olarak genetiği aynıdır.

Türkiye’nin zorlu, çok değişkenliği, mezhep çatışmalarının sürdüğü bu talihsiz coğrafyada Türkiye; bir “güven ve istikrar adası” olarak kalacak. Bunun güvencesi de; zor anlarda kenetlenmesini bilen, devletine sarılan, birlikten güç doğuran Türk Milleti’nin asaleti ve ferasetidir.

EGE KOOP Ailesi adına Türkiye’nin kalbinde bombalı hain saldırı sonucu yaşamını yitiren yurttaşlarımıza, PKK Teröründe hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar, ulusumuza sabır ve baş sağlığı diliyorum.

GPS
Email
Phone
Messenger
WhatsApp
Messenger
WhatsApp
Phone
Email
GPS